Newsletter

Objednejte si zasílání e-mailového zpravodaje.

Detailní informace

Kdo jsme

Lidé se zkušenostmi

Základem filozofie společnosti RISTEM Advisory jsou praktická řešení.
Proto jsou služby RISTEM Advisory – jako firemní kurzy a poradenství – postaveny převážně na lidech z praxe, na lidech s nadhledem a zkušenostmi. Všichni naši poradci a lektoři úspěšně působili nebo stále působí na vysokých manažerských pozicích.
Rádi se s Vámi o tyto naše zkušenosti podělíme a zlepšíme Vaši osobní efektivitu, výkonnost firmy nebo naučíme vaše manažery mnoha přínosným věcem na našich firemních kurzech.

V případě potřeb se umíme spojit s dalšími špičkovými manažery, poradci a experty a rozšířit tak náš základní tým. Obraťte se na nás!

Proč spolupracovat s RISTEM Advisory?

Motto: Dobrá rada nad zlato …

Máte-li problém, je každá rada dobrá. My však nerozdáváme pouze rady, ale umíme pomoci tyto rady uplatnit v praxi.

To proto, že naše práce se vyznačuje některými rysy, které jsou pro skutečně přínosnou poradenskou práci nezbytné:

Dlouholeté manažerské zkušenosti – víme, o čem manažerská práce je a umíme vám nejen předat své zkušenosti, ale i pomoci řešit konkrétní situace a problémy
Nezávislý pohled zvenčí – rozpoznání a identifikace problémů – vidíme věci, které lidé uvnitř firmy již zcela nevnímají
Nadhled – nevnímáme pouze dílčí detaily, ale posuzujeme firmu jako celek ve vzájemných souvislostech, neboť tak každá firma funguje
Vize a koncepce – umíme pracovat s vizí, pomůžeme vám zformulovat a nasměrovat taková řešení, která vás posunou vpřed
Od slov k činům – nejen že vám poradíme co a jak dělat, pomůžeme vám realizovat navržené řešení
Inspirace a motivace– zaujmeme a aktivizujeme vaše klíčové lidi, u kterých umíme posoudit jejich potenciál
Týmový přístup – stmelíme váš tým, tím umocníme potenciál a schopnosti vašich klíčových lidí

Na čem stavíme:

 • osobní zkušenosti s vedením a řízením firem
 • ucelené výcvikové programy a jednotlivé výcvikové kurzy a workshopy
 • ve vybraných výcvikových aktivitách uplatňujeme vlastní unikátní metodiku
 • kombinujeme výcvik, praktická řešení (workshopy) i koučink, resp. poradenství
 • naše výcvikové programy soustavně inovujeme

Náš systém práce skutečně funguje, dosahujeme konkrétních výsledků, máme od našich zákazníků velmi dobré ohlasy.

Chcete-li vědět více o tom, kdo jsme, jak pracujeme a proč naši zákazníci oceňují spolupráci s námi, domluvme si schůzku!

Naše úspěšné firemní kurzy

Objednat si některý z našich kurzů!

Principy práce a filosofie RISTEM Advisory!

 • Nenabízíme školské znalosti a akademické přístupy, ale praktická řešení, která jsou pro zákazníka přínosem
 • Nabídku našich služeb stavíme na lidech z praxe – s nadhledem a zkušenostmi.
 • Umíme se spojit s dalšími špičkovými manažery , poradci a experty, pokud to řešený problém vyžaduje
 • Nabízíme a kombinujeme různé formy manažerské a podnikatelské podpory, máme svou vlastní metodiku týmového výcviku
 • Každá zakázka je řízena jako samostatný projekt, do kterého jdeme s plným nasazením
 • Základem úspěchu je naše autentická partnerská spolupráce se zákazníkem
 • Ing. Dušan Nepejchal
  Výkonný ředitel

  Působil ve velkých průmyslových podnicích na expertních i na manažerských pozicích. V 90. letech stál u transformace Chemopetrolu Litvínov jako jeho generální ředitel, působil v řadě představenstev a dozorčích rad průmyslových podniků. Nyní se věnuje i lektorské a konzultační činnosti v oblasti managementu.

 • Mgr. Filip Šejvl
  Obchodní a marketingový ředitel

  Působil v poradenských společnostech zaměřených na využití strukturálních fondů EU.
  Krátce stál v čele české pobočky nizozemské poradenské společnosti PNO Consultants.
  V současnosti je jednatelem společnosti RISTEM s.r.o.

 • Ing. Ludmila Šejvlová, MBA
  Finanční ředitelka

  Je odbornicí v oblasti stavebnictví a developmentu. Zkušenosti získala spoluprací s řadou stavebních a developerských firem i s bankovními institucemi. V 90. letech pracovala pro německou skupinu Knauf jako jednatelka společnosti Richter System. Své zkušenosti předává i v podobě lektorské a poradenské činnosti.

 • Ing. Otakar Wolf, MBA
  Konzultant a lektor

  Působil v řadě podniků na pozicích finančního ředitele (Chemopetrol, Bonatrans, COM PLUS CZ) a generálního ředitele (Kabelovna Děčín, CZ GOLF), byl jednatelem, členem představenstva nebo dozorčích rad v řadě českých i zahraničních podniků. Má zahraniční zkušenosti z manažerských studií i pracovního působení. Od 90.let se věnuje i lektorské a konzultační činnosti v oblasti managementu a financí.

 • PhDr. Jiří Vronský , Peter Beragg
  Konzultant a lektor

  Po zkušenostech z pozice podnikového energetika a vodohospodáře se pohybuje od roku 1989 v oblasti čerpacích stanic PHM. Působil zde jako manažer, dnes se plně věnuje vzdělávání a praktickému výcviku obsluh – manažerskému i obchodnímu. Má mezinárodní zkušenosti, jak z absolvovaných výcvikových programů, tak z pracovních pozic v zahraničí.

 • Mgr. Petr Richter
  Konzultant a lektor

  Pracoval 13 let v personálních útvarech ŽĎB Bohumín, počátkem 90.let na MPO ČR. Byl personálním ředitelem ČKD a následně ČSOB. Od konce 90. let působil jako poradce generálních ředitelů pro oblast HR (Czech Coal, Český rozhlas). Má bohaté zkušenosti z personálních systémů, z oblasti organizace a řízení i řešení řešením speciálních úkolů s personálními dopady (restrukturalizace, akvizice, aj.)

 • Ing. Radek Horčička
  Konzultant a lektor

  Působil v ekonomických funkcích v Chemopetrolu Litvínov, koncem 90. let jako ekonomický ředitel a místopředseda představenstva. Řídil dílčí transformační projekty ekonomického a obchodního charakteru. Rok byl vrchním ředitelem Konsolidační banky (úsek restrukturalizace), následně pak přes 3 roky senior manager ve skupině PPF (strategické projekty). Od roku 2004 se pně věnuje poradenské činnosti.

 • PhDr. Jiří Vronský
  Konzultant a lektor

  Má dlouhodobé zkušenosti z oblasti personální práce (personální ředitel Euromedia Group, Imperial Karlovy Vary). Podílel se na řadě projektů v oblasti auditování, restrukturalizace a reorganizace společností, specializuje se na metody profesiografie a přípravy a realizace ucelených systému personální práce a péče o lidské zdroje. Od 90.let se věnuje také lektorské a konzultační činnosti v oblasti personalistiky.

 • Ing. Štěpán Pecka
  Konzultant

  Působil dlouhá léta v technických i manažerských pozicích v Chemopetrolu Litvínov, v letech 1997–99 jako jeho generální ředitel. Byl dále generálním ředitelem Zetoru a KONPO, zastával pozice v představenstvech a dozorčích radách řady dalších podniků. Je osvědčeným praktikem pro řízení a realizaci restrukturali­začních projektů.

 • Ing. Vladimír Bártl, MBA
  Konzultant a lektor

  Absolvent Vysoké školy strojní a textilní v Liberci. MBA dokončil v roce 2009 na VŠE v Praze. Od roku 1985 do roku 2002 působil v různých ředitelských pozicích v Chemopetrolu Litvínov. V letech 2002 – 2006 byl primátorem statutárního města Mostu. Od roku 2006 pracuje jako vrchní ředitel úseku na Ministerstvu dopravy ČR. Fungoval i v celé řadě statutárních orgánů podnikatelských subjektů i komunálních společností a institucí.

Další odborníci a manažeři

Z vlastní manažerské praxe máme bohaté kontakty na řadu manažerů a odborníků. Poskytneme jim v rámci projektů nezbytnou manažerskou, metodickou a infrastrukturní podporu. Pracujeme na principu „síťové organizace“

[ ↑ k obsahu ↑ ]